מי אנחנו? נעים להכיר!

מצפאי

 

  1. כל אדם מעל גיל שלש עשרה נחשב ע"פ ההלכה לאדם למבוגר. לכן אנחנו משתדלים להתייחס אל כל תלמיד כאדם בוגר וממילא האחריות על התפתחותו ולימודיו מוטלת עליו, כשתפקיד הצוות לסייע לו ולהיות לצדו כפי הנדרש. הר"מ והמדריך וכל אנשי הצוות הינם לרשות התלמיד כדי לעזור לו לברר, ולהתברר, לגדול ולצמוח באמונה ובשמחה.
  2. מכיוון שהתלמיד הינו בוגר ואחראי לחייו, הבחירה בידו כיצד לנהל את יומו בישיבה בתנאי שהוא מצליח להיות "יצרני" ולא לבזבז את זמנו לריק, בהתאם לכך כל תלמיד יכול לבנות לו תכנית לימודים אישית מותאמת ליכולות ולחוזקות שלו. כמו כן הנער יכול לצאת לביתו מתי שהוא חפץ על בסיס עדכון.
  3. לימודי הקדש הינם הלב של הישיבה וניתן בהם דגש על לימודי אמונה כדי לנסות לבנות קומה של יראת שמים שיש בה עמקות והזדהות, כמו-כן מתקיימים לימודי תיכון אחה"צ שמאפשרים הוצאת בגרות ברמה טובה במגוון מגמות.
  4. התלמידים הינם שותפים בקבלת ההחלטות בכל תחומי החיים בישיבה, ולכן פעם בשבועיים מתכנסת ה"אספה המשותפת" (פורום המורכב מצוות הישיבה וכל התלמידים) כדי לדון בהצעות הקשורות לחיי הישיבה. כמו-כן ישנם הרבה יוזמות ופעילויות שמועלות ומנוהלות ע"י התלמידים.
  5. אחת לשבועיים יוצאים תלמידי הישיבה לסיור רגלי בשטח כדי להיפגש עם עצמם, עם ארצם, ועם תובנות חיים הנלמדות תוך כדי הסיור, שלוש פעמים בשנה יוצאים לשטח לסדנה של כמה ימים.
  6. בערבים מתקיימים חוגים למעוניינים וכן יש מערך התנדבויות ופרויקטים אישים.
  7. אנחנו מאמינים שרוב התקשורת הינה בינינו לבין הבנים ולכן אנחנו ממעטים לפנות אל ההורים (עושים זאת ע"פ שיקול דעת אישי) אתם מוזמנים לפנות ככל העולה על רוחכם כדי לשתף במחשבות שאלות וכו'.
  8. גבולות צמיחה – קוים אדומים.
  9. סמארטפונים – פיקוח נפש. בהחלטה משותפת של התלמידים והצוות החינוכי הוחלט כי אין כניסת מכשירים חכמים לישיבה.
  10. חשוב מאוד ומומלץ מאוד לבא לבקר את הבנים כמה שיותר. מתקיימים מספר ימי הורים במהלך השנה, מוזמנים כמובן לבוא ולבקר בכל עת.

 

בתפילה שיהי נעם ד' בכל במעשה ידנו לצמוח ולהצמיח

באהבה רבה.

צוות הישיבה​

 

סגור לתגובות.